O mně

Jmenuji se Pavlína Danhofer, jsem dětská neuroložka a neuroložka pro dospělé pacienty, také matka dvou dětí, nyní na mateřské dovolené. Pracuji na Klinice dětské neurologie Fakultní nemocnice v Brně od roku 2007, zde jsem dosud zastávala místo vedoucí oddělení kliniky, specializuji se na epilepsie u dětí. V roce 2011 jsem složila atestaci z neurologie, v roce 2015 z dětské neurologie. Dokončuji doktorské studium na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. S akutními stavy se setkávám v práci každý den, především s úrazy mozku a míchy dětí, poruchami vědomí, epileptickými záchvaty.

Ve volném čase se nejvíc věnuji své rodině, rádi cestujeme. Když nějaký čas zůstane, ráda si zacvičím jógu a nebo se schovám do temné komory a vyvolávám fotky.

Vedené kurzy

Kurz první pomoci je určen pro širokou laickou veřejnost a klade si za cíl účastníky vtáhnout do problematiky, ukázat jim příčiny a důsledky možných akutních stavů a poranění. Součástí kurzu je i praktický nácvik podání první pomoci. Důraz je kladen na specifika akutních stavů a poranění u dětí, kterým je věnována samostatná část. Účastníci se naučí umět si v těchto případech poradit a nebát se zasáhnout, protože první pomoc může někdy potřebovat každý.